Ganree

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Služba Ganreemu byla doživotní. Dlouhověký Zomb si věrnost podřízených zajišťoval pravidelným obnovováním telepatických bariér a své služebníky propouštěl pouze po ukončení jejich neživota.
(Coraabia Artist: David Munoz Velazquez)

Rasa: neživý - Zomb

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo -2100 Tu - okolo -422 Tu


Přezdívaný také B'Wraa (Stavitel). Podobně jako Radiokarbon či Zombolt, Ganree patří do starobylého zombského rodu Gwah (Dlouhověcí). Traduje se, že Ganree byl již po prvním procitnutí ze svého ree zcela ochrnutý - jeho senzomotorický aparát byl jednoduše příliš poškozený. Obal byl totiž vyzvednut z nezvykle velké hloubky a dlouholeté působení planetárních sil se na něm notně podepsalo. I proto se Ganree již nikdy znovu nezcrvrkl a jako jeden z mála významných Zombů coraabských dějin prošel celým svým cyklem v jednolitém sledu. Ganreeho historický význam tkví především v jeho impozantních technologických dovednostech, díky kterým pomohl protiatomské koalici jednou provždy rozdrtit Zombossovu říši na prach.

Ganreeho na míru vyrobený exoskelet doslova postavil starého Zomba "na nohy". Do té doby byl Ganree přenášen v ochranné kapsli a se svými sluhy komunikoval výhradně pomocí přístroji zesílené telepatie. Každý ze služebníků měl zabudován čip, s jehož pomocí mu Ganree zadával úkoly. Traduje se, že vyrobení první funkční verze jeho mobilizačního exoskeletu zabralo celá dvě staletí.

Ganree dovedl neživou kulturu do vrcholného období technologického rozvoje. Jeho stroje i unikátní výrobní postupy se používaly dlouhá staletí po konci Atomové genocidy. Min-logy praví, že Ganree zprovoznil i několik ptharských qanu. Svá tajemství si ovšem vzal zpět do Skládky. V -422 Tu dojde k nečekanému ukončení jeho uatta z důvodu komplexního selhání přetěžovaného organismu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje