Kodo-bot

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Kodo-bot s nabitým kvantarem připraveným k použití. Série Kodo dodnes zůstává nejničivějším autonomním strojem určeným pro pozemní operace.
(Coraabia Artist: Alexey Polarlex)

Rasa: Umělá inteligence

Domovský svět: WaalkWak

Éra: první série vyrobena 3775 Tu


Série Kodo byla před staletími vrcholem waalkwackého válečného průmyslu. Původně na ně bylo pro jejich extrémní ničivou sílu uvaleno přísné exportní embargo. Postupem času se podmínky zmírnily a Kodo-boti se úspěšně rozšířili do všech koutů Coraabie. Nevýhodou je jejich závratná pořizovací cena a enormní energetická náročnost. Výhodou naopak to, že plně aktivovaný Kodo-bot dokáže hravě srovnat se zemí oblast o rozloze menšího města. Tohoto bota pohání dvojice na sobě nezávislých tokamaků. První z nich má na starosti senzomotorické funkce, interware a sekundární zbraňové periferie. Ten druhý pak napájí charakteristickou Kodo-botovu zbraň, ze které mají jeho nepřátelé takový respekt – vícekomorový kvantar o závratném výkonu 5 gigawattů.

Nutno podotknout, že titánští Kodo-boti již v dnešní době poměrně přesluhují. Wakští boteři vypustili poslední, čtvrtou generaci série Kodo v 4030 Tu; od té doby oficiálně nedošlo k dalším inovacím. Armády a všemožné soukromé subjekty, jež mají Kodo-boty ve svém arzenálu, ale během staletí neváhaly vyškolit vlastní odborníky, kteří jim smrtící stroje udržují v provozuschopném stavu.

Tyto více než osmdesátimetrové kolosy bývají paradoxně do skutečných bojů nasazovány jen sporadicky. Většinou stačí na dané planetě vysadit menší operační svaz a místní vláda záhy vyjednává o kapitulaci. Solové kdysi pomocí této taktiky získali podstatnou část Bau-Zondy. Byl to odvážný tah vzhledem k tomu, že jejich Kodo-botům v té době již nefungoval ani jediný kvantar.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje