Gorko-bot

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: umělá inteligence

Domovský svět: WaalkWak

Éra: první série vyrobena 4080 Tu


Měl jen sbírat ovoce a dnes chrání životy mnoha Coraabianů. Kruhová Lóže si před lety od waalkwackého boterského cechu 100-son objednala sérii botů, uzpůsobených pro zvýšení efektivity sběru ovoce Gorko, jemuž se v drsných coraabských podmínkách překvapivě dobře dařilo. Na návrh prototypu a výrobu stačilo několik Tu, mezitím ale došlo k nečekanému zvratu - Gorko se ukázalo jako silně karcinogenní potrava a farmy zkrachovaly. Tým studentů Orbitální univerzity rychle přišel s revolučním nápadem skloubit jemnou senzomotoriku těchto botů se službou veřejnosti. Upravený Gorko-bot s vylepšeným interwarem pak mohl zastávat funkci operátora koordinační stěny. Tu je schopen bleskovými přehmaty ovládat až dvacetkrát rychleji než jeho organičtí kolegové.

Když v nouzi zavoláte nevhodnému policejnímu orgánu, Gorko-bot již během vašich prvních slov, polohy v centropoli, ruchů na pozadí hovoru a situace na oroi odhadne, co ve skutečnosti potřebujete a přepojí vás, než stihnete doříct, proč vlastně voláte o pomoc. Systém překvapivě funguje s 99,83% přesností.

Jeden hacknutý Gorko-bot kdysi záměrně zasílal všechny zachycené hovory přímo do velína InSboru. Jednání Hermese s politickými činiteli pak přerušovaly útržky vyděšených proseb o pomoc, xenických skřeků, udání a stížností na hluk. Hackerský virus odolával díky robustnímu kódu narychlo přivolaným Hermesovým sub-magům několik hodin."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje