Kucan

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Coraabští felčaři by Kucanův problém se slinnými žlázami snadno vyřešili. Kdyby k tomu ovšem dostali šanci.
(Coraabia Artist: Frank Perez)

Rasa: Panuk

Domovský svět: Bothra

Éra: 4202 Tu - 4266 Tu


Kucan prožil celé své dětství v těžební kolonii na Bothře. Od narození trpí vzácnou poruchou organismu - jeho slinné žlázy vytváří nadměrné množství nechutně zapáchajících slin, díky čemuž se rychle stává terčem posměchu svých soukmenovců. Nikdo mu na jeho domovském světě není schopen pomoci, proto jej po čase zoufalí rodiče pošlou na Coraab vyhledat pomoc odborníků, kteří by jeho problémy vyřešili. Krátce po příletu je však důvěřivý Kucan okraden o všechny své úspory skupinou podvodných cylindrínů. Jeho slinový problém přetrvává a Kucan navíc zůstává osamocen v cizím světě. Coraabské úřady mu neposkytnou žádnou pomoc a pro mladého páchnoucího Panuka je jedinou možností k přežití vydat se na sestupnou dráhu žločinu.

Kucan své cíle vyhledává především mezi movitějšími zástupci ilokajské komunity. Jde o určitý akt pomsty, jelikož to byli právě neživí, kteří způsobili jeho nynější svízelnou situaci. Během Šera se vkrádá do jejich bivaků a náhodně krade nejrůznější cetky, které jsou po ruce. Když jej jeho oběť vyruší, zbaběle uprchne. Své úlovky se pak snaží prodat místním orbotům či xenowortům.

Zhoršující se porucha slinných žláz se však nakonec stává panuckému zlodějíčkovi osudnou. Při jedné z vloupaček vzbudí jeho nesnesitelný zápach hlídacího drinha. Kucan je k smrti vyděšený a ve strachu z neživé bestie vyskočí z okna. Pádem ze sedmého podlaží se ovšem těžce zraní a ochrne. Než stihne dorazit přivolaný felčar, Kucan se v krátké agónii zadusí vlastními slinami.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje