Laraaj

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Staré pořekadlo Stát si za svým jako laraajští se používá dodnes ve významu: neochvějně a beze strachu čelit následkům, ačkoli budou dozajista likvidační.
(Coraabia Artist: Soren Bendt Pedersen)

Rasa: neživý - Ilokaj

Domovský svět: Coraab

Éra: -819 Tu - -765 Tu


Válečníci neživého kmene Raai z východního okraje Rezavých dun se v čele se svým vůdcem Lao'Raaiem trvale zapíší do historie v okamžiku, kdy pomohou zastavit postupující hordy Atomů řítících se na Říši Kruhu. Zombský kronikář Gortanree o těchto "laraajích" později napíše, že na bitevním poli doslova neznají strach a seřazeni v neprostupné hradbě ze svých neživých těl jsou ochotni čelit útoku jakékoliv síly. S absolutní poslušností reagují na příkazy skvělého taktika Lao'Raaie a volně tak přecházejí z obranné hradby v nebezpečný útočný klín. Ze své domoviny si laraajové přinášejí znalost zvláštní úpravy skládkových kovů. Do války tradičně vyrážejí oděni v corabitovou zbroj, doplněnou o ceremoniání semibol, tedy více než půl bolu dlouhý útočný bodec.

Oddíly laraajských, jak se jim začne přezdívat, se brzy stávají nepostradatelnou silou při obraně Říše Kruhu. Laraajové se dokonce nebojí čelit děsivým wohraalům. Může za to tajemná substance mísená s uhloxovým práškem, kterou si válečníci mažou před bojem na tvář. Recept na látku potlačující strach zná pouze Lao'Raai a tajemstvím si zajišťuje vůdcovství a bezmeznou poslušnost svého vojska.

Ačkoli je Říše Kruhu na pokraji zkázy, boj o rozplývající se stíny moci je věčný. Sám Lao'Raai se uchází o post odpovídající jeho zásluhám o přežití říše a rozšiřuje řady laraajských, aby o ně opřel své nároky. Do jednotky se tak vetře několik asasínů, kteří uspějí v jeho úkladné vraždě. V následné bitvě jsou laraajští bez vůdce rozprášeni stejně jako o pár Tu později samotná Říše Kruhu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje