Mak

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: neživý - Dung

Domovský svět: Coraab

Éra: -20000 Tu - současnost


Makové patří mezi nejhloupější Dungy, přisuzuje se jim dokonce nižší inteligence, než mnohým ruukům, kteří jsou na Coraab dováženi jako zvěř. V éře Těžby byl tento neživý podkmen používán pouze pro ty nejjednodušší práce. Po zániku těžařských kolonií dochází k nárůstu nespokojenosti Dungů s jejich postavením. Nakonec jsou talští vůdci donuceni ve Velké coraabské deklaraci garantovat stejná práva všem neživým bez výjimky. Jeden z bodů deklarace, povinnost platit neživé za jejich práci, se u Maků stane problematickým - Makové nechápou koncept peněz a navíc neumějí počítat. Aby zabránily ostatním rasám zneužívat tohoto nedostatku, coraabské úřady v 3502 Tu přikáží místním podnikatelům platit Makům za práci výhradně v naturáliích.

Po zrovnoprávnění se Makové uplatňují především na válčištích Un-Nom-Paku. Tým, proti němuž jsou Makové nasazeni, se obvykle rychle snaží vyřadit z boje Du'Noma, protože jakmile Makové nemají vedení, jejich zuřivost se obrací proti vlastnímu týmu. Proto jsou Makové posílání hned v první linii, aby eliminovali první nápor nepřítele a pokud možno při něm také rovnou vypadli ze hry.

Nasazení Maků do zápasu se považuje za jakousi "ránu pod pás" a týmy s vysokou reputací se mu obvykle vyhýbají. Je však strategií většiny začínajících nomských vrhů , které nemají dostatečné finanční zázemí na to, aby si pořídily kvalitní zápasníky. Legendární vrh JugJuga se tak dostal až mezi elitu. Jakmile získal dostatek peněz, strategii změnil a od té doby popírá, že by kdy tupé Maky zaměstnával.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje