Nom

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Nomové jsou sběratelskou záležitostí. Koupíte si jednoho a chcete jich víc. Koupíte jich víc a chcete je všechny. Jedině tak docílíte toho, že mezi nimi bude ten nejlepší. - Shaago
(Coraabia Artist: Tonatiuh Ocampo)

Rasa: neživý - Dung

Domovský svět: Coraab

Éra: Svrchní Skládka - současnost


Mnozí xeňáci ze vzdálených světů považují neživé za prostý národ zápasníků - prakticky v žádném katalogu cestovních kanceláří totiž u nabídky zájezdu na Coraab nechybí návštěva některého z místních klání brutálního Un-Nom-Paku. Od té doby, co je oficiálně v C'Oře zakázán Sokurr, Un-Nom-Pak konstantně vzrůstá na popularitě. Horečka, která zachvátila miliony Coraabianů navštěvující přeplněné arény, přináší pořadatelům i sázkařům astronomické zisky. Nom Dungové (tedy Nomma'Dung, Zápasící Dungové) bývají sub-celebritami stejně jako herci, politici nebo vi-magové. Un-Nom-Pak je tvrdý a vysoce kontaktní bojový sport. Dříve se ultimativní zápasy pořádaly coby boj na život a na smrt, dnes existuje status soudce, který zápas v kritickou chvíli ukončí.

Zápasící Nomové často zapojují do souboje přihlížející diváky - soupeře buď vhodí do publika, nebo sami skočí do davu ve snaze uhnout se protivníkovým úderům. Zápas mnohdy končí všeobecnou brutální bitkou dvou fanouškovských táborů, za což jsou ve výsledku připočítávany zápasníkům Un-Nom-Paku bonusové body.

Un-Nom-Pak dosud nebyl zařazen na program slovutné Coraabiády, což Nomové ostře kritizují jako diskriminaci. Tyto zápasy přitom mají dlouholetou a váženou tradici. Aby byl Dung povýšen na Noma, podstupuje dekády ponižujícího a přísného bojového výcviku. Díky téměř stoprocentní míře negramotnosti pak Nom Dungové podepisují až skandálně nevýhodné celoživotní kontrakty.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje