Vrzač

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Bývá titulován různými jmény - Vrzač, Vrzhag, Kasheek, Ich, Nubba. O Vrzačově výskytu v coraabském multivesmíru toho bylo napsáno tolik, že ani ti nejučenější odborníci nejsou schopni odlišit, kde končí pravda a začíná čistá spekulace.
(Coraabia Artist: Jakub Hussar)

Rasa: údajně Nu'Bael

Domovský svět: neznámý

Éra:  ? - současnost


Vrzač je jednou z nejpodivuhodnějších postav Coraabie. Jeho osoba je natolik zahalena mýty a pověrami, že lze jen obtížně rozlišit, co je pravda a co čistá fikce. Jeho první prokázaný výskyt v Coraabii je datován do éry okolo 2550 Tu, kdy se Vrzač nečekaně setkává s aganskou expedicí na BaMalu. Pro archeology jde o velký šok, jelikož se v prostředí bez atmosféry setkávají tváří v tvář s bezmála třímetrovým Baelem, který s nimi komunikuje bezchybnou mogratštinou. Vrzač vědcům prozradí polohu sloupů NuMmMaA, které dodnes činí nejvýznamnější důkaz existence bytostí Nu. Krátce poté za doprovodu podivných fyzikálních anomálií zmizí. Podruhé se objevuje až o několik set Tu později na vzdáleném Xa-Solu a to opět v okamžiku, kdy zde poprvé přistávají cizí kolonisté.

V průběhu čtvrtého milénia se Vrzač objevuje častěji. Na Khoptidu se setkává s Excelencí 8, z neznámých pohnutek ničí qu-puoský magrav v okamžiku, kdy plánuje obsadit Bolgu. Jeho jednáni je ze zásady nevypočitatelné a nikdo neví, co Vrzač svým jednáním sleduje. Jedno je jisté – Bael k uzoufání zbožňuje pravý kaanský klujj. Přetváří jej v páru, kterou posléze nadšeně inhaluje.

Fantasté s oblibou tvrdí, že Vrzač představuje původního prapředka všech coraabských Baelů. Není ovšem prokázáno, že by Vrzač Coraab vůbec kdy navštívil. Nejčastěji citovaná teorie tvrdí, že jde o posledního zástupce Nu'Baelů v Coraabii, který se zde na rozdíl od svých bratří rozhodl zůstat. Jedno je jisté - Vrzač disponuje schopnostmi, které popírají zákony fyziky.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje