Mikron

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Mikron má specifický rukopis v tom, že své zločinecké aktivity podniká každý Tol vždy v 66H.
(Coraabia Artist: Steve Hamilton)

Rasa: Uufthaka

Domovský svět: Coraab

Éra: 4201 Tu - současnost


Centropolitní média Mikrona v honbě za senzací označují jako nepolapitelný přízrak, nočního démona či dokonce zkázonosný postrach boháčů, skutečnost je však mnohem méně šokující. Slavný kasař sice své noční útoky na sejfy a cennosti podniká s corabitovou pravidelností, málokdy ale způsobuje větší škody a zásadně se vyhýbá jakýmkoli konfliktům. Přestože podle mnohých je jeho vizáž znetvořeného Baela jen chytrou maskou, obtloustlí noční hlídači málokdy chtějí riskovat opak a o přímou konfrontaci ve skutečnosti ani příliš nestojí - obzvlášť je-li ukradená kořist dobře pojištěna. Kvůli Mikronově nečekané mrštnosti je navíc téměř vyloučeno pronásledování.

Ve skutečnosti se za maskou, která má odradit příliš horlivé strážce pořádku, skrývá uufthakanský akrobat Ryllon Sok, který není nikým jiným než bratrancem nechvalně známého Tenga ze Zapraskalovy bandy. Při nočních akcích pak úspěšně vybíjí přebytek energie, která mu zbývá po podvečerních představeních xenocirku Šaašox.

Mikron sice své loupeže páchá poměrně často, nikdy si ale nevybírá stejné místo dvakrát. Regionální pobočka jedné velké pojišťovny proto začala místním obyvatelům poskytovat nemalou slevu v případě, že předloží důkaz dřívějšího okradení tímto rafinovaným lupičem.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje