Mina Mord

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Mina Mord si po odchodu do "důchodu" adoptovala několik těžařských dětí, čímž zcela pobouřila většinu coraabské veřejnosti.
(Coraabia Artist: Maxim Verehin)

Rasa: neživý - Ilokaj

Domovský svět: Coraab

Éra: 4084 Tu - současnost


Legendární vražedkyně po dlouhá léta děsila celou C'Oru. Uběhlo teprve pár Tu, co Mina smrtící řemeslo pověsila na hřebík a oznámila konec kariéry. Nabídky na sepsání životopisu dosahovaly závratných výšin, na sub-netu její popularita neklesá dodnes. Moderní společnost je touto Ilokajkou značně fascinována, protože Mina nikdy nevztáhla ruku na civilisty a s trochou nadsázky se její chování dá považovat za hrdinské. Osobně odpravila několik vysoce postavených zaanů z hnutí Těch, jež Mají a dokonce poslala na věčnost i obávaného Xun Tchwa. Její ostřelovačský um byl nedostižný. Říká se, že jednomu gaunerovi kdysi vystřelila oko na vzdálenost šesti kilometrů.

Mina Mord do důchodu neodešla dobrovolně, učinila tak na nátlak Tsuna, který ji postavil před jasnou volbu - nucený odchod do ústraní nebo trest smrti. Díky týmu sub-magů totiž Tsun odhalil soustavu Mininých městských sídel a identit a tím jí de facto přiložil nůž na krk.

Asasínka byla ve velké většině případů placená vládními penězi pocházejícími z fondů InSboru, aby za ně odváděla tu nejšpinavější práci. Říká se, že má za padesátiletou kariéru na kontě až čtyři sta obětí. Mina je ve svém pokročilém věku závislá na přístrojích a působí dojmem bezbranné stařeny, přesto však stále patří k nejnebezpečnějším profesionálům v oboru.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje