Mingh

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Ulgo

Domovský svět: Ulgor

Éra: ? - současnost


Bojové plemeno mingh se již před dávnými časy stalo významným vývozním artiklem ulgorské meta-diktatury a v posledních staletích žízeň po těchto polointeligentních domácích mazlíčcích jen roste. Minghové žijí v trvalé symbióze s meta-červy, kteří jsou do jejich tělního oběhu přikládáni ve třetím až pátém Tu života. Díky nim jsou schopni leptat své oběti silnou bio-kyselinou, která jim nahrazuje klasické slinné žlázy a bez ustání odkapává z jejich rozšklebené tlamy. Právě díky těmto vylepšením plní minghové především funkci venkovních hlídačů či nelítostných zabijáků - pro domácí chov se příliš nehodí, jelikož permanentně rozleptávají věci okolo sebe. Na Coraab je jejich import od 3891 Tu přísně zakázán tzv. Serrendeo-Kolmanovým paktem.

Embargo na dovoz logicky cenu minghů vystřelilo do astronomických výšin. Paradoxem je, že tři sta kusů bylo s tichým svolením vlády nakoupeno právě oficiální planetární institucí I.X.I. (Institut Xenické Izolace). Ulgové byli zapotřebí při masovém hubení přemnožených ruuků, kteří před nedávnem málem ochromili celý Coraab.

Po ukončení špinavé práce minghové od I.X.I. tvrdošíjně požadovali přislíbenou odměnu, což nutně vedlo k rozkazu celou eskadru vyvraždit. Několik přeživších kusů bylo rozprodáno do soukromých chovů, spekuluje se o tom, že jednoho mingha vlastní i Bukakella, excentrická majitelka agentury Kraasox. Ta ovšem všechny spekulace logicky popírá.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje