Moinir

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Moinir k vašim službám, velevážený Tale. Plazivníček, podržnápoj a veselín vašich chmurných šerých dnů, pane Těžař...
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: neživý - Ilokaj

Domovský svět: Coraab

Éra: 4198 Tu - současnost


Moinir míval dobré postavení v domě služby vypravěčů posvátných traktátů - yach-drogů. Býval uznávaným členem ilokajského společenstva, jelikož své povinnosti vykonával se strojovou rutinou, což je jediný správný přístup. Ve 4271 Tu však Moinir pod vlivem událostí povstání Gu-Rang na čas opustil své místo a selhal tak ve své službě, jak o něm prohlásil yach-drog Ghutu. Moinir se hlasitě ohradil, což bylo vše, co výbušný Ghutu potřeboval. Ještě téhož Světla byl Moinir spoután, rituálně zohyzděn odříznutím nosu a prohlášen za podřadnou bytost okokh. Během okamžiku se Moinir propadl na samé dno neživé spodiny. Vyhoštěn z centrálních Sektorů se bezcílně ploužil slumy, kde na něj kdejaká podřadná káďovka plivala nechutné sekrety - a on se dle tradice nesměl bránit.

Moinir dostane jedinečnou šanci k návratu do ""slušného"" neživota, protože se ho ujme sesterstvo Tal-Tal-Unaar, studentská organizace bohatých mladých Těžařek. Aktivistické baculky si návrat Moinira do neživé společnosti vezmou za hlavní cíl svých volnočasových aktivit a zajistí mu nákladnou celostní plastiku obličeje, a navíc jej donutí ke studiu talské etiky a službě vyšším vrstvám.

""Moi-Moi"", jak jej slečny familiérně titulují, je předmětem pobavení několika talských mládeneckých večírků, kde s trpělivým klidem obsluhuje stále opilejší smetánku, která nikdy neopomene zavrženého neživého zatahat při každém dolití nápoje za umělý nos. Moinir to trpělivě snáší, jelikož ví, že mezi své se už nikdy nevrátí. Klesl na dno té nejhlubší kádě - je vyvrhelem, který otročí Talům."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje