Okokh

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Znetvořený okokh má jen malou šanci, že najde ve společnosti důstojné uplatnění. Většinou pak končí jako žebrák nebo sub-squatter.
(Coraabia Artist: Riyahd Cassiem)

Rasa: neživý - nejčastěji Ilokaj

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo 2000 Tu - současnost


Okokh je v očích slušného neživého vyvrhel. Vrah, násilník a zoufalec, který je věčně na útěku. Nezbývá mu než změnit Sektor, nebo se rovnou zašít někam daleko do Periferie, jeho komunita jej již nikdy nepřijme. Před dlouhým věkem ještě těžařské zákony nepokládaly vraždu neživého druhým neživým za zločin - bylo proto na jakési morální zodpovědnosti komunity odsoudit jedince podle svých vnitřních zákonů - kupříkladu tak, jak kázaly yachské min-logy. Byl-li daný provinilec z neživého kmene Ilokaj, od nynějška byl označen za okokha (podřadnou bytost) a byl mu místním yach-drogem uříznut nos, aby si na něj i ta nějnižší káďovka mohla pohoršeně odplivnout, když jej mine na ulici.

Prvním cílem okokha bylo často vydělat si na některou z drahých syntetických protéz, která by zakryla jeho doživotní cejch. V některých Sektorech to kdysi zašlo tak daleko, že se nově se seznamující neživí nejdříve navzájem pozdravili zataháním za nos - prý aby se ujistili, zda nejde o některého z tolik opovrhovaných okokhů s nalepenou náhražkou.

Skandálním byl ve své době případ, kdy jeden z okokhů vyhrál jackpot v XotLotu. Sub-kanál GronKHA udělal velkou chybu a zveřejnil jeho jméno - před sídlem XotLotu pak několik Tolů tábořila početná komunita jeho neživých soukmenovců, připravená obrat jej o vyhraný Xot i holý neživot.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje