Mugu

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: neživý - Dung

Domovský svět: Coraab

Éra: 4229 Tu - 4271 Tu


Zvaný též Mugu Veliký či Mugu Dutá Pěst. Již za svého působení v Kádích Rekrmič je neživoucí legendou, z rezavého prachu válčiště Un-Nom-Paku vychází coby mnohonásobný šampión na pozici Du'Noma. Je to právě Mugu, kdo pošle do věčné kádě slovutného Čogga z vrhu Son-Pataj v dobře známém zápasu finále Káďové ligy v 4256 Tu. Zabijácký Dung se tak zbaví největšího rivala a na dlouhou dobu uchvátí svět bojového sportu pro sebe. Nečekaný zvrat přichází při zápasu proti Joobo-Habutě v Ro'Tolu 4270 Tu. Mugu během zápasu vhodí termický granát do bezkonfliktní zápasové zóny, načež ve vzniklé vřavě se svými spoluhráči pozabíjí desítky vládních činitelů. Právě zde dochází ke zrodu dlouho připravovaného dungského povstání, později známého jako Gu-Rang.

Mugu před zápasem uzavírá tajné spojenectví s úhlavním nepřítelem, obávaným Xurugem z Joobo-Habuty. Xurug se svými Nomy nezasáhne do Muguova plánu, načež jeho pověst neutrpí, a po zažehnání konfliktu nastoupí do soutěže coby nový šampión. Pro Mugua je přerod ze zápasníka v revolucionáře tou nejvyšší obětí, kterou ve prospěch strádající dungské komunity učiní.

Un-Nom-Pak nikdy nebyl Muguovým cílem. Zápasení bere pouze jako prostředek pro upevnění své pozice v hierarchii neživého kmene. Dungové k Muguovi chovají až posvátnou úctu, jež nevyprchala ani po ukončení Gu-Rangu. Říkají mu B'Umův posel (posel Toho, Jež Leze z Kádě). Intergalaktik Hermes se svými army vzdorovitému Muguovi neřeknou jinak než Labek (Káďosvrab).

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje