Nirah

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Navzdory hrozícímu trestu smrti Nirah pravidelně navštěvuje Coraab. Povídá se, že za jejím počínáním stojí vášnivá láska k vysoce postavenému strážci zákona.
(Coraabia Artist: Piotr Foksowicz)

Rasa: Mogra

Domovský svět: Mogra Troi, Kosmopolitní světy

Éra: 4239 Tu - současnost


Nirah poprvé proniká do podvědomí veřejnosti v průběhu val-magského incidentu, při kterém na objednávku vládních úředníků dopadne obávané šéfy místní chaalkomafie. Tím však nechtěně ovlivní důležitou zakázku agentury Bonnax, což vzbudí pozornost jejího šéfa Eluka Bonna. Eluk se s Nirah seznámí, načež mezi nimi přeskočí jiskra a mladá Mogratka s Werdiem naváže milenecké pouto. Pod jeho pevnou metalickou rukou Nirah získá ten nejlepší bojový výcvik, při kterém jsou její přirozené schopnosti vybroušeny takřka k dokonalosti. Časem jiskra jejich dříve vášnivého vztahu pohasíná - stále odtažitější Nirah začíná přemýšlet o odchodu z Bonnaxu, což nakonec skutečně učiní za vydatné podpory její falešné "přítelkyně" Zar z kasty Sol.

Nirah Bonnax opouští. Eluk Bonn ji posléze nařkne ze zcizení citlivých dat, což ji přinutí narychlo kmitnout co nejdál z Kosmopolitních světů. Je pravdou, že Nirah data Bonnaxu skutečně odcizila a databáze klientů jí zaručí v dalekém multivesmíru celou řadu atraktivních kontraktů. I když její kariérní hvězda zářně roste, Nirah spřádá plány na pomstu - pořád jí leží v žaludku podlá zrada Sol Zar.

Nirah se stává jedním z nejbohatších sólových žoldnéřů současnosti. Jednoho dne přijme zakázku, která jí přivádí na Coraab a umožní jí zbavit se Sol Zar jednou provždy. Jindy soustředěná Nirah však ve svém úkolu selže - při akci je vyrušena strážci zákona, načež jednoho z nich v sebeobraně zabije. Po následné zběsilé honičce s jednotkou kopů Nirah planetu předčasně opustí.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje