Sol Zar

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Werdio

Domovský svět: Vestru

Éra: 4224 Tu - současnost


Když Eluk "Kovák" Bonn opouští pozici velitele ostrahy, klade na srdce svým podřízeným, aby šli tvrdě za tím, co opravdu chtějí. Mladá Zara však chce jeho a motivována Elukovou řečí jej touží za každou cenu následovat. Eluk ji do své čerstvě založené agentury Bonnax odmítne přijmout, načež jí zlomyslní kolegové ze života udělají ponižující peklo. Zara se však nenechá odradit - tvrdě na sobě dře a zároveň loví každou informaci o Bonnaxu a jeho zakázkách. Chce se stát tak skvělou, že ji sám Eluk nakonec vyhledá. Po čase se po Bonnově boku objeví dívka jménem Nirah, což Zaru rozlítí. Naštěstí se jí podaří rychle se vetřít do její přízně, a coby zdánlivá přítelkyně Nirah našeptává to, co se zrovna hodí. Zmanipulovaná Nirah nakonec Eluka opustí.

Bonn Zařiným milostným výpadům vytrvale odolává a náklonost mladé werdioské dívky postupně přerůstá v nenávist. Zara časem na svou snahu rezignuje a zkouší své štěstí jinde. Na Qu-Puu se seznamuje s místními Soly a po čase k nim přidá. Další zastávkou je Coraab, kde příležitostně pomáhá Sol Norhovi až do jeho smrti v 4259 Tu. Sol Zar tak brzy přebírá kontrolu nad celým regionem.

Navzdory solmistrovým příkazům Zar přeruší styky se Zomby a postupně naváže úzké vztahy s talskou smetánkou. Na vlastní pěst obchoduje s padělky luxusního zboží, movitým těžařským narkomanům zajišťuje tok zboží skrze tzv. rokosovou strunu, vedoucí z Xenozóny na Coraab. Sol Zar se postupně stane natolik nekontrolovatelnou, že se jí její vlastní kastovní bratři několikrát pokusí zabít.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje