Nu'Pataai

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Nu'Pataaie při kamenné hostině tak dlouho obtěžoval stín, který na něj vrhal první měsíc Annkor, až se Nu rozlítil. Zaryl své drápy hluboko do země, aby z ní vyrval a následně po dotěrném Annkoru vrhl obrovskou hroudu horniny - a tak se zrodil Arnn, druhý měsíc Annoru.
(Coraabia Artist: David Lecossu)

Rasa: bytost Nu

Domovský svět: neznámý

Éra: údajně okolo -25000 Tu


Známý též jako Nuq'Pata (Lačný Nu). Annorští tradicionalisté tvrdí, že v dávných dobách byl jejich domovský svět zpustlý a bez života. Jednoho dne ovšem povrch zakryl obrovský stín. Z nebes se snesla mocná bytost Nu, jež se rozprostírala od obzoru k obzoru. Dosedla a po mnoho tisíc Tu požírala všudypřítomný kámen. Snědla ho nakonec tolik, že s ohlušujícím hřmotem pukla. Z jejích útrob pak vytekla voda a bahno, z jejích kostí vypučily stromy, z úst jí vylezl meta-hmyz, zvířata, Baiánci, Annoři a další národy. Velká annorská pohoří jako Happa-nua či Nnodara jsou pak připomínkou někdejší Nu'Pataaiovy velikosti – jde prý o pouhé výrůstky na hřbetu jeho titánského těla. Nu'Pataai bývá oslavován během svátku Sta-Koi, kdy se Annoři rituálně přejídají na jeho počest.

Před několika staletími nalezli xenolovci gigantickou kostru neznámého tvora – na délku měřila téměř půl kilometru. Ihned vypukly vášnivé spekulace o tom, zda nejde o pozůstatky samotného Nu'Pataaie. Důkladný rozbor později zjistil, že je to atrapa – šlo o rituální dílo příslušníků primitivního kmene Ertošovců, které bylo pospojované z tisíců opracovaných ruuckých koster.

Svátek Sta-Koi spíš připomíná spontánní žranici. Místní kmen vždy určí jednoho jedince, který na sebe převezme úlohu tzv. Koa-kana (cosi jako žroutodlak). Jedinec je vykrmován na samou hranici snesitelnosti. Kmen jej posléze nosí po okolí zavěšeného hlavou dolů na primitivní konstrukci. Jeho zvratky prý mají blahodárný účinek na trávení i pleť a přinášejí štěstí do dalšího Tu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje