Ertošovci

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
V dávné minulosti prý na Annoru žilo sedm rodů Erta. Příslušníci toho nejstaršího prý natolik splynuli s přírodou, že se stali více zvířaty než lidmi.
(Coraabia Artist: Georgi Georgiev)

Rasa: Erta

Domovský svět: Annor

Éra: -180 000 Tu - současnost


Annorští obři jsou posledními žijícími zástupci rasy Erta. Jde o prastarý kmen, který se na Annoru objevil dříve, než se lid Bílých Očí dal vůbec považovat za civilizaci. Jejich sídla se nacházejí hluboko v lesích údolí Erra-Nurai. I přesto, že jde o jednu z nejstarší antropomorfních ras v Coraabii, Ertošovci stále dbají na tradiční způsob života a chovají velkou nedůvěřivost k ostatním rasám. Již několikrát se pokoušeli Baiánci získat annorské obry na svou stranu a rozšířit tak své území, jejich snahy ale vždy končily nezdarem. Obři uctívají Nu'Pataaie, jednu z mocných bytostí Nu, jež prý kdysi stvořila život na Annoru. Na jeho počest stavějí monumentální díla, která jim připomínají majestát jejich mýtického patrona.

Zručnost Ertošovců je vyhlášená. Jejich nedůvěřivost ale zabraňuje většímu vývozu jejich výrobků do různých světů Coraabie. Právo obchodovat na jejich území má jen pár vyvolených z řad Annorů a tak jejich skvosty většinou neopustí ani Xenozónu. Xot nemá pro Ertošovce žádnou hodnotu, proto obchodníci směňují jejich zboží za naturálie. Většinou jde o maso moiruuků a kůže naginat.

Ertošovci mají zajímavý vztah s tzv. annorskými draky. Xagové čas od času navštěvují jejich sídla a hledají v nich útočiště. Hlavním důvodem je, že jim zde nehrozí žádné nebezpečí ze strany xenolovců. Ti se totiž neodváží ani přiblížit na okraj Erra-Nurai. Dostatečnou výstrahu tvoří několik metrů vysoké hromady rozdrcených kostí předchozích narušitelů.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje