Numax

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Numax by byl skutečným hrdinou coraabských pořádkových sil - kdyby to byl skutečně on a ne jeho identický, ke státním orgánům loajální klon.
(Coraabia Artist: Markus Vogt)

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 4217 Tu - současnost


Když se na okrsek Planetárních kopů c'orského Sektoru 5 poprvé dostavil mladý novic Halrek NuThorra a agilně svému kolegovi jménem Ploy sdělil, že bude dělat svou práci na max, nevěděl, že si tím vybral přezdívku na zbytek své kariéry. NuMax byl brzy spolupracovníky vřele přijat a ve výkonu povolání dosáhl nadprůměrných výsledků. Z jeho hrdinských eskapád můžeme vyjmenovat například dopadení známého zločince Undanga, záchranu návštěvníků xenokabaretu SelZe-Gor před hromadným rozleptáním blitkotinem (jenž byl eko-teroristy umístěn do protipožárních trysek budovy), či úspěšné rozřešení případu falešného bau-zondského prince. NuMax jede dál na max a jde svým vrcholným nasazením ostatním jen příkladem.

Stačilo málo a populární strážce zákona svou kariéru metropolitního kopa před několika lety vyměnil za tučně placené místo u Intergalaktického Sboru. Poté, co mu ovšem jeho dobrý přítel, Fi-Dan objasnil, jaké poměry v IS panují, NuMax smlouvu nepodepsal. Udržel si morální status, dlouho jej ovšem ve spánku strašila vidina trojnásobného platu.

Halrek NuThorra je bohužel ve skutečnosti dávno po smrti a jeho práci dnes vykonává klon, nasazený k Planetárním kopům InSborem. Policista totiž díky zatčení několika vysokých činitelů InSboru přišel ke značně kompromitujícím informacím, vedoucím k samotnému Hermesovi. NuMaxova poprava proběhla pod záminkou nabídky práce a povýšení.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje