Sandera

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 4220 Tu - současnost


Inteligentní a pohledná Tia Sandera nastoupila k Planetárním kopům teprve nedávno. Pro své kariérní začátky si záměrně vybrala práci ve vnějším Sektoru 14, jenž je pověstný svým vysokým životním standardem a nízkou zločinností. Sandera se specializuje na operace prováděné na dálničních polygonech. Má totiž velice dobře zmapovanou centropolitní infrastrukturu a dokáže operativně rozhodnout, ze které přípojky či směru provést akci tak, aby byla maximálně efektivní. Při honičkách v dopravní špičce pak její jednotka používá jednomístné rychlé monogravy, jež jsou schopné proplést se změtí dopravních prostředků přímo za svým cílem. Kopové pracují v součinnosti s jízdními jednotkami Centro-botů – ti jsou na místo činu vždy systémově přivoláni jako první.

Sandeřina denní náplň práce obvykle čítá několik rutinních kontrol graveckých průkazů, zatčení pár potulných orbotů či zátah na prchajícího recidivistu. Tia se ovšem samotným honičkám snaží úzkostlivě vyhýbat. Od té doby, co přežila těžkou havárii, při které zemřelo několik jejich kolegů, usedá Sandera na svůj monograv s notnou dávkou opatrnosti.

Sandera nemůže mít díky předchozímu vážnému úrazu děti. Se svým manželem si proto po dlouhém váhání adoptovala ekhroské dítě. Od její rodiny se jí za to ovšem dostalo jen toho nejhlubšího opovržení. V práci jí kvůli tomu dokonce napadl její ortodoxní těžařský kolega, kop Dubh. Sandeře jsou ale těžařské tradice zcela ukradené – považuje je za přežitek z dávných dob.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje