Sglyphtor

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Sglypthor drží mnoho rekordů robo-destrukčních derby po celé C'Oře. Je šampiónem v rychlosti likvidace protivníka či v počtu komponent, na které protivníka roztrhal.
(Coraabia Artist: Marius Siergiejew)

Rasa: umělá inteligence

Domovský svět: Coraab

Éra: 4272 Tu - současnost


Sglyphtor je bot série Wo-L-515, jenž je primárně určena k ostraze malých továrních komplexů. Základní model má kvalitní rekognizační interware, odstrašující vzhled a v pažích sílu výkonného lisu na chlupaté datle. Torzo Wo-L-515, který se později stal robo-wrestlerem Sglypthorem, našla skupinka mladých boterů na vrakovišti. Nadšenci bota opravili, vybavili bezúčelným bojovým šasi, přečipovali a přihlásili do jednoho z c'orských robo-destrukčních derby. Stroj okamžitě zaujal coby neúprosný trhač botích hlav. Pokud byl protivník alespoň minimálně antropomorfní, Sglypthor se neúprosně zaměřil na jeho hlavovou část, kterou nakonec vždy urval. I když některé modely botů neměly v hlavách řídící jednotku, destruktivní povaha amputace většinou vedla k likvidaci protivníka.

Ihned po prvním derby přišla nabídka k odkoupení Sglyphtora za nehoráznou sumu dvou set tisíc trinů, avšak pro mechaniky ze Sektoru 22 má tradičně větší hodnotu práce a pokrok (a také vyšší obnos trinů v budoucnu). V 4279 Tu se Sglyphtor objevuje v třísektorovém derby a stává se jediným strojem, který opustil arénu vlastními silami. Na sázkách tak Sglypthor svým majitelům již vynesl násobky původně nabízené sumy.

Robo-destrukční derby na Coraabu nemá mnoho pravidel a je více o exhibici než o soutěžení. Sglyphtor byl opakovaně modifikován, avšak svých nevhodných tuningů se vždy obratem zbavil a raději se nadále vrhal po lákavých hlavách svých protivníků. Mohl za to na šerém trhu zakoupený interware reddského bota, kterým jej jeho tvůrci osadili a který šlo modifikovat pouze do určité míry.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje