Strunex

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

V jazyce coraabish nazývaný též ionthanar.

Strunex je základní nezbytnou jednotkou pro účinné fungování sítě sub-net. Strunexy jsou jednotkově označovány jako IoX - nejsou ničím jiným než vysokokapacitní datovou matricí, jež v pevně daných časových úsecích sbírá všechny aktualizace a změny v daném regionu. Ve strunexech kmitají data mezi jednotlivými soustavami separátně od ostatního transferu přes tzv. sub-struny. Sub-struny (také přezdívané strunky) jsou přimknuty jen k umělým, wackým strunám. Přes klasické mykoidní struny sub-net nelze vést.

Strunex se ihned po kmitu naladí na atomární frekvenci planetárních "routerů". Pomocí kvantové technologie pak informace v reálném čase oscilují do místní sub-netové sítě. Jednotlivé sub-kanály jsou šifrované a distribuované separátně, aby nedošlo k ilegálním únikům či zcizení informací, určených do soukromých rukou.

Sebu-net

Pro transplanetární styk na té nejvyšší úrovni využívají jednotlivé vlády speciální strunexy označované jako sebu-net. Ty mají klasifikaci typu Seburu-B, R-burubba či buru°D - to podle stupně utajení. Strunexy sebu-netu kmitají s rychlejší odezvou a asynchronně oproti ostatním transferům. Vlády tak mají klíčové informace a novinky vždy o drobný časový úsek dříve než civilní sektor. Tento jev bývá obecně nazýván dvourychlostní sub-net.

Interval obnovení sub-netu civilního sektoru v současnosti činí průměrně 5,1 Unu.

Interval obnovení sebu-netu v současnosti činí průměrně 2,2 Unu.

V 4261 Tu je kompletní zátěž sub-netu v celé Coraabii odhadována na 552 IoX za Un.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje