Tvyng

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Tal Tvyng zplodil celkem čtyři syny. Mezi jejich vzdálené potomky se dnes hrdě hlásí také míšenecká rodová linie al-Tonnra.
(Coraabia Artist: Mihai Liviu)

Rasa: Tal

Domovský svět: těžařský magrav Oona

Éra: -17 Tu - 48 Tu


Nejstarší Ytterbiin syn, Tal Tvyng, se narodí na magravu Buo-kha pouhých 14 Tu před příletem Těžařů na Coraab. Jako dědic titulu Pána Těžby má Tvyng řadu povinností, které jej připravují na jeho budoucí úlohu. Mladší bratři však mají mnohem volnější ruku a oddávají se na nově obsazeném světě všemožných zálibám, což Tvynga štve. Paní Ytterbia svému prvorozenému synovi svěří vedení neživých pracovních sil v těžařské kolonii X-Tal a ten se úkolu zhostí s talentem rozeného organizátora. Postupně se však objevují problémy, se kterými si mladý pacifista Tvyng neumí poradit. Zatímco Těžaři stupňují svůj negativní přístup k neživým, jeho vlastní bratr Turog se svými vigily záměrně vyvolává nepokoje, které poté sám krvavě potlačuje.

Ytterbia rázně zasáhne a aby zabránila povstání neživých, nechá Turoga i s ostatními vigily dočasně uvěznit. Když krátce po Turogově propuštění Paní Těžby umírá, mluví se o nešťastné náhodě. Tvyngovi je po přezkoumání dědického logu vše jasné - v amoku se vrhne na mladšího bratra a kdyby je od sebe neodtrhli, umlátil by ho k smrti. Po tomto incidentu Tvyng nadobro opouští kolonii X-Tal.

Jako jeden z mála Talů byl Tvyng proti zacházení s neživými jako s otroky. Jeho vysoký morální kredit, bojová zdatnost a rodokmen jej předurčily k vládnutí a tak jej někteří Talové sami následovali a to i při snaze o zprostředkování mírových jednání s neživými státy, která však skončila nezdarem a Tvyngovou smrtí. Kolonie Ox-Tal, která přeživší přijala, vycházela z jeho odkazu - takzvaného Apha-logu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje