Xirhanna

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Xirhanna ve své ceremoniální zbroji, jež označuje její urozený talský původ.
(Coraabia Artist: Eoghan Cowan)

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 91 Tu - 188 Tu


Vnučka nechvalně proslulého těžařského pána Tal Turoga byla po Ytterbii historicky druhou a poslední Paní Těžby z X-Talu. Xirhanna byla nelítostná a krutá, za její vlády neživí přišli i o ty zbytky práv, kterými dosud po svém zotročení disponovali. Správkyně zašla tak daleko, že zbavila všechny Zomby dozorčích funkcí a nahradila je nižšími Taly, což vyvolalo v komunitě neživých bouřlivé rozpory. Díky zvýšeným kvótám a rozšíření těžebních ploch prakticky až po Rezavé duny se X-Tal stal na dlouhá století definitivním hegemonem mezi talskými koloniemi. Z pohledu dějin se na Xirhannu pohlíží dvojí optikou – pro ultraortodoxní tradicionalisty je tato žena vzorem ctižádosti a úspěchu. Pro původní neživé obyvatele ovšem představuje opovrženíhodnou masovou vražedkyni.

Xirhanna měla v plánu těsně před svou smrtí vydat dekret, zbavující všechny těžařské pány jejich titulů. Jedinými a svrchovanými Taly se měli stát její dva synové Nakataar a Makard, kteří by postupně převzali nadvládu nad ostatními talskými koloniemi. Jelikož ji ale jednoho dne během rutinní obhlídky držav pohltila masivní skládková vlna, intriky nikdy nedošly naplnění.

Zombové na Xirhannu v X-Talu spáchali celkem čtyři neúspěšné atentáty, z nichž každý vždy vyvolal dramatickou vlnu represí. Zasáhla až vyšší moc osudu, Xirhanna zemřela dříve, než stačila x-talské Zomby zcela vyhladit. Ani tato položka totiž nechyběla na pomyslném seznamu krvelačné Paní Těžby, který si s sebou navždy odnesla do hrobu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje