Xocht

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Xocht vyráží na svou tolní rutinu do hlubin Skládky. • 1302 Tu
(Coraabia Artist: Atilgan Asikuzun)

Rasa: neživý - Ilokaj

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo 80 Tu - 1400 Tu


Původně označovaný také jako Toch'Thubo - pastýř tunelů. Když Těžaři při odhalování nových skládkových ložisek narazili na některý z mnoha podzemních komplexů (kterými je Coraab doslova prošpikován), poslali nejdříve do temných hlubin některého ze speciálně vycvičených xochtů. Zpočátku se jednalo o povolání, jehož vykonávání hraničilo s prostou sebevraždou, postupem staletí ale neživí xochti techniky průzkumu neprobádaných teritorií zdokonalili a svému řemeslu se zcela přizpůsobili. Skutečný xocht musí disponovat třemi posvátnými atributy - helmou Onght, jež promění tmu v ryzí světlo, odznakem Bokotaar, který vždy určuje směr, a posvátnou mecha-paží Pom'Karra, jež je klíčem ke všem komnatám světa. Tuneláři chovali tyto dávné artefakty v bezmezné úctě.

Časem se podařilo srazit úmrtnost xochtů pod snesitelných třicet procent během prvních pěti Tu praxe. Byli to Těžaři, kdo neživým průzkumníkům vnutil báchorku o Třech předmětech, jež údajně pocházely od samotných bytostí Nu. Ve skutečnosti šlo o sériově vyráběnou přilbu s infravizí, druhořadou malachitovou brož a končetinu z dávno vyřazené série Kovo-bota.

Se zánikem původních talských kolonií z Coraabu vymizelo i toto prastaré řemeslo. Zbývající xochti se v nově budované C'Oře ještě několik desítek Tu živili coby prospektoři místní kanalizace, ale poté, co jim úřady zakázaly při práci používat jakékoliv božské relikvie, zcela zanikli. Poslední xocht byl nalezen v burruk'nudhanské nádrži na fekálie v 1781 Tu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje