Xossa

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
"Nikdo dnes neví, zda armo Xossa bude v dějinách Yttoru zapsán jako brutální tyran či velký sjednotitel. Tak či tak zůstanou za ním hory mrtvol." - Viridun
(Coraabia Artist: Danik Yaroslav Tomyn)

Rasa: Krunar

Domovský svět: Yttor

Éra: 4003 Tu - současnost


Xossa mladší se vydal ve šlépějích svého otce a rovněž se stal yttorským armem. V současnosti je nejvyšším vojenským představitelem krunarské komunity na Yttoru, což v tomto nestabilním a lokálními konflikty zmítaném světě znamená trvale chránit svůj národ před hrozbou zvenčí. Xossa se cítí povznesen nad malicherné etnické spory Krunarů s Kossaty, jeho cílem je sjednotit celý Yttor pod svou právoplatnou vládu. Proto neváhá vraždit i příslušníky vlastní rasy stejně jako kohokoliv jiného, kdo se mu postaví do cesty. Za rutinní operace považuje násilné likvidace oponentů, krvavé čistky, či masové vraždění civilistů. Není nic, čeho by se Xossa při naplňování své sobecké vize zalekl. Ne nadarmo se na Coraabu vleklým yttorským občanským válkám říká dua'iko'dua (krutí proti krutým).

Xossova otce zavraždila jedna z jeho manželek, která se později proslavila jako Sol Trixa. Xossa ho však odjakživa považoval za neschopného slabocha a jeho smrti nijak neželel. Později dokonce několikrát využil služby Sol Trixy, která pro něj likvidovala jeho odpůrce. Byla to právě Trixa, která Xossovi předala nabídku na spolupráci s kastou Sol a přivedla ho k jednání se Sol Sorem.

Podpora kasty by Xossovi umožnila definitivní převahu nad zbylými yttorskými frakcemi, avšak Xossa o spolupráci s nebezpečným Sol Sorem nestojí. Armo dobře ví o sporech mezi Soly a věří, že později dokáže cenné informace využít ve svůj prospěch. Dočasné přeprodání yttorského kontinentu Ylai do rukou Solů je tak jen dalším z Xossových mocenských tahů, kterými se snaží destabilizovat region.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje