Sol Sor

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Sol Sor do přímého boje nejčastěji vstupuje odděn v robustní kompozitní zbroji. Zřejmě právě proto mu Kobasové přezdívají dýchající Turgor.
(Coraabia Artist: Mihai Liviu)

Rasa: Kossat

Domovský svět: Yttor

Éra: 4195 Tu - současnost


Yttorský vojevůdce Abak Sorrel je v 4233 Tu odsouzen revolučním vojenským tribunálem k trestu smrti za organizování krunarské genocidy. Díky rychlé akci Kobasů Sorrel uniká a spolu se svými věrnými opouští Yttor. Další kroky ho zavedou do několika regionálních válek v oblasti Ul-Che. Jeho schopnost vést masivní vojenské operace jej rychle vystřelí na vrchol námezdních vojevůdců, avšak Sorrel zjišťuje, že pouhý zisk jej neuspokojuje. Proto v 4241 Tu zneužívá nabídky zámožného kosmopolitního oligarchy k obsazení tajného výcvikového centra kasty Sol na Ymefu. I když by za úspěšnou eliminaci obyvatel centra jistě obdržel slušný obnos Xotu, Sorrel dojde k závěru, že u kasty Sol může dostat to, po čem touží - moc. Proto Solům odvážně nabídne výměnu - centrum za své členství v kastě.

Coby Sol Sor se brzy vrací na Yttor, aby zde obnovil svůj bývalý vliv. Svou pozici nadobro utvrzuje v okamžiku, kdy díky sérii brutálních útoků proti civilistům vyprovokuje povstání vůči planetární vládě. Yttor je tak brzy sevřen v okovech neutichajících konfliktů a utrpení, z nichž Sor brzy vychází jako triumfující vítěz. Během jediné krvavé dekády se tak Sol Sor stává jedním z nejmocnějších Solů současnosti.

I Sol Sor se však musí mít stále na pozoru. Uvnitř kasty má nebezpečného nepřítele - Sol Garu, která svůj vliv využívá k poškozování Sorových zájmů. Jen díky zásahům solmistra Eru toto soupeření nepřerostlo v otevřený konflikt. Sor plánuje svou konkurenci zlikvidovat definitivně, avšak nechce být tím, kdo si ušpiní ruce. Talentovaná vražedkyně Sol Trixa si svou odměnu již určila a nyní čeká pouze na povel.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje