Sol Trixa

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Xossa za Akhmi tehdy nabídl tak vysokou xotovou částku, že by bylo slyšet v soudní síni ubzdít blitkošvába.
(Coraabia Artist: Tariq Raheem)

Rasa: Werdio

Domovský svět: Rad'Zaak

Éra: 4213 Tu - současnost


Dívka jménem Akhmi je již v útlém dětství unesena z rodného Rad'Zaaku ulgorskými otrokáři. Ti jí později na domovském světě prodají za tučnou sumu zámožnému bankéři. Akhmi ale brzy svého nového pána zavraždí a Ulgové se jí nejprve rozhodnou za tento hanebný přečin popravit. Když ale při soudním přelíčení vyjde najevo, že Akhmi před úkladnou vraždou odpravila také bankéřovu profesionálně vycvičenou ochranku, strhne se poprask. Do kauzy se náhodou vloží yttorský armo Xossa, který za dívku složí vysokou kauci. Ulgové zprvu protestují, nakonec ale Akhmi Xossovi vydají. Nesourodá dvojice vyráží na Yttor, kde se dívka stává Xossovou třetí manželkou. Z arma se postupně vyklube notorický ethanolik s agresivními sklony. Akhmi nezbývá, než se zbavit i jeho.

Dívka využije armova setkání s příslušníky mocné kasty Sol. Xossa totiž na Yttoru plánuje politický převrat a na to potřebuje spojence. Akhmi během setkání svého manžela otráví a se Soly jedná namísto něj. Její sebevědomé vystupování zaujme samotného Sol Sora. Ten místní puč sice nakonec nepodpoří, namísto toho nabízí překvapené Akhmi členství v jejich vlastních řadách.

Akhmi přijímá kastovní jméno Trixa. Teprve nyní může naplno rozvinout své dovednosti – z Khalfassu si nechá dovést vzácný tentakulární exoskelet, jež se rychle stává jejím vděčným pomocníkem v boji. Trixa úspěšně plní jednu misi za druhou – především se ale snaží nejrůznějšími zákeřnými metodami pomstít Ulgům za všechna dřívější příkoří i ukradené dětství.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje