Yansai

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Gwah v terciálním uatta, ree nelokalizováno, 5344x kód DAU, 1278x kód BZA, 3x neúspěšné ukončení cyklu. Charakteristika: Nevypočitatelný sadistický maniak se sklony k autofilii. - citace z interní sub-matrice InSboru, složka UM-7546B
(Coraabia Artist: Brown Jenkins)

Rasa: neživý - Zomb

Domovský svět: Coraab

Éra: 175 Tu - současnost


Yansai, svými následovníky označovaný jako Pán Konce, je prastarý a mocný Zomb rodu Gwah, jehož aktivní neživot mimo ree přesahuje obdivuhodných 1700 Tu. První zmínky o něm se datují hlubko do éry Těžby - turbulentní doba počátků těžařské nadvlády nad Coraabem Yansaie opakovaně zahání do jeho ree, avšak z každé krize nakonec vyjde silnější než kdy dřív. Starý Zomb získává vliv v elitním kruhu svých bratří, kde coby Dlouhověký zastupuje ty, jež se musí častěji "scvrkávat", aby přečkali rozvleklá mezidobí. Kruhy osudu jej zavanou do konsorcia Těch, jež Mají, kde Yansai přijímá rodové označení Zaan. Zde se připojuje k Valigursaiovi v jeho boji proti Zaanovi Warrcharovi. Na čas dokonce odcizí jeho ree, což je pro Zomba tou největší možnou potupou.

Gwah musí umět plánovat na dlouho dopředu a i Yansaiovy intriky postupně zapadají na svá místa. Chamtivě sbírá sebemenší drobek, který Zaanům upadne ze stolu. Postupem času jej obchody a hromadění majetku přestávají uspokojovat. Yansai propadne studiu prastarých min-logů, štědře dotuje výzkum neživého genomu. I díky tomu je v 4011 Tu potupně vyloučen z řad příslušníků konsorcia.

Yansai je fascinován svou dlouhověkostí a příčinami smrti. Vytrvale se věnuje "výzkumu" na živých tvorech, jež rozličnými způsoby zabíjí a vše pečlivě dokumentuje. Napříč staletími jich takto ilegálně usmrcuje tisíce. Jelikož však za sebou pokaždé zahlazuje stopy, úřady mu nejsou schopny cokoliv dokázat. Sám Yansai překypuje až nezdravým sebevědomím a je přesvědčen, že jeho uatta nikdy neskončí.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje