Zombolt

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Zombolt byl historií přímo posedlý. Říká se, že v hlubinách Skládky pátral o důkazu toho, že neživé kmeny přímo navazují na kulturu samotných Ptharů.
(Coraabia Artist: David Munoz Velazquez)

Rasa: neživý - Zomb

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo -11000 Tu - 19 Tu


Wrhha'Olt znamená Pán Skládky a to byla také přezdívka, kterou Zombolt na své tisícileté pouti Coraabem slýchával nejčastěji. Prastarý a vysoce vzdělaný Zomb velmi dbal na svůj věk - ku pomoci si tento geniální neživý technolog sestrojil umělou "kůži", ve které mohl konzervovat své tělo a bio-oblek za něj autonomně řešil vše, co bylo v danou chvíli třeba. Nikdy jste si tak nemohli být jisti, jestli mluvíte se Zomboltem, nebo celý váš život zrovna tento Zomb spí a oblek komunikuje s vnějším světem za něj. Zombolt procestoval celý svět a aktivně se zabýval dlouhodobým studiem své rasy. Mocný neživý nakonec nalezl nečekaný konec své předlouhé pouti v epicentru ban-bomby, svržené bez varování na neživý stát Wa'Ghra v prvních letech těžařské okupace.

Zombolt zřejmě jako jediný Zomb ve známých dějinách dokázal překročit magickou hranici deseti tisíc Tu věku. Důsledně se vyhýbal konfliktům a zabýval se především svým neživotním posláním - pátráním po dalších Zombech, čekajících na probuzení v hlubinách prastaré Skládky. Údajně za život pomohl spatřit světlo světa až osmi stům příslušníků svého neživého kmene.

Zombolt je přímým stvořitelem mutantního kmenu Zombo. Z několika ostatků starých Zombů nechal naklonovat jejich "odlitky" ve snaze stvořit nové pokolení těch, jež by na rozdíl od Zombů nebyli odsouzeni k dlouhému neživotu bez potomků. Zombolt byl velký elitář a chtěl uchvátit planetu jen pro svůj lid, čímž si dodnes zasluhuje až zbožštělý obdiv těch nejzarytějších tradicionalistických Zombů.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje