Pozink

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
"Jestli ještě jednou v životě spatřím smotek sasanek na svým pultu, vezmu v HONKu ten největší kvantar co tam maj a ustřelím tomu prasákovi palici!" - Bada
(Coraabia Artist: Calle Korsgren)

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 4203 Tu - současnost


Pozink začíná svou profesní dráhu coby řadový mag-boter Corašských cechů. Zde načerpává cenné zkušenosti, jež později zúročí při práci pro Planetární kopy. Pozink je vychytralý (dalo by se říci až mazaný), často se ovšem díky své roztěkanosti a zmatečné povaze dostává do prekérních situací. Těžařský boter je jedním z techniků operační skupiny HONK. Ta zodpovídá za údržbu botů většiny centropolitních okrsků. Členové HONKu jsou neustále v pohybu a za chodu operativně řeší vzniklé problémy. S ostatními kopy mimo skupinu má Pozink jen povrchní a rozporuplné vztahy. Nejvíc ho vytáčí fakt, že kopové povětšinou mají botery HONKu za pouhé přechytralé podivíny, kteří neumí nic jiného než vrtat se v útrobách strojů a vést chytré řeči.

Pozink kdysi v Corraikhu hackoval interware konkurečních prototypů ve snaze najít jejich slabá místa. Několik botů se ovšem dostalo mimo výrobní komplex a celá anabáze se postupně provalila. Strážci zákona poté postavili corašské mag-botery před hotovou věc – nastupte do výkonu trestu nebo pracujte pro nás. Někteří kvůli své profesní cti nepovolí, Pozink ale nabídku ihned přijímá.

Pozink se při rutinní opravě poškozeného Cor-bota na ústředí Sektoru 4 nečekaně zamiluje do kopa Bady. Coby bytostný introvert se ovšem s touto záležitostí nikomu nesvěří. Badě anonymně posílá svazky pseudo-sasanek, sladkosti či kýčovité panenky. Ta záhy pomocí DNA-analýzy zjišťuje, že dary pochází právě od Pozinka. Od té chvíle se mu Bada snaží ze všech sil vyhnout.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje