Barapi

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Barapi je dnes nejstarším z dosud žijících ""obchodních cestujících"" - koloniální, čistě kchemanské sekty C-haba z Bjotu. Sám Barapi věří, že dokud má své poslání, víra jej udrží při životě. (Coraabia Artist: ???)

Rasa: Kcheman

Domovský svět: Bjot

Éra: 4087 Tu - současnost


Znám jako Barapi z Bjotu. Nemilosrdný vyjednavač a obávaný sok, věrný sloužící Očím Prvního dvorce, jenž moudře vládne všem bjotským dvorcům. Narodí se během Ha-habbské slavnosti, komunitou je vychováván k pokoře a toleranci, splňuje všechny předpoklady pro kariéru Pána Ticha. Neplodnost mu však zvolí jiný osud. Spolu s několika dalšími jedinci je odeslán do přísně utajovaného výcvikového střediska. Zde se Barapi naučí zakázaným technikám boje, obchodu i špionáže. To vše proto, aby mohl pro rodný Bjot, který byl osídlen teprve před třemi sty lety po velkém Exodu z CuCaanu hrstkou rebelujících Kchemanů, zajistit životně důležité suroviny. Po završení výcviku je označen za C-habu-shu, což v kchemanské terminologii znamená ""Připravený"".

Barapi procestuje Coraabii a jeho cesta je lemována dobrými skutky. Mimo svou obvyklou práci vypomáhá Takkomnichům, kteří Bjotu pomohli v časech nouze. Pravidelně cestuje s nákladem batátů na CuCaan, kde se jednoho dne setká s lovcem Donnerem. Zásadový Barapi mu imponuje. I díky němu dokáže překonat svou ethanolovou závislost a nakonec sám opouští CuCaan.

Barapi se na svých cestách dostává i na Coraab, kde je poprvé ve svém dlouhém životě konfrontován s neživými. Zděšen zjevem lachtů, žlutek i Zombů, zorganizuje masivní humanitární pomoc pro místní zubožené obyvatelstvo. Talští tradicionalisté však brzy zbystří a za pomoci úplatků vyštípají Barapiho z planety. Poctivý Kcheman je přesto nadále připraven pomoci všude, kde je to třeba.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje