Donner

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Ligan Donner by Joel Amat Güell.jpg
Donner odjakživa klame tělem. Přes svou subtilní postavu jde o toliko mimořádně houževnatého a nebezpečného soupeře, jakým jen cucaanský Kcheman může být.
(Coraabia Artist: Joel Amat Güell)

Rasa: Kcheman

Domovský svět: CuCaan

Éra: 4096 Tu - 4270 Tu


Známý též jako Lovec Donner. Přes padesát Tu se živil na CuCaanu jako lovec odměn a ve svém oboru dosáhl vrcholu. Okolo 4180 Tu se zhroutil z dlouhodobé závislosti na ethanolu. Po léčebných kúrách opustil domovský svět, aby se při cestách po Coraabii pokusil znovu najít sám sebe. Podařilo se mu mnohem víc. Několik desítek Tu sloužil v Lize coby řadový ligan. Po dlouhé a poctivě odváděné práci mu byl nečekaně během tzv. Liganského schizmatu nabídnut uvolněný post liganora namísto Pjaar Kantha. Donner funkci s rozpaky přijal a krátce po svém nastoupení úřad nebývale zreformoval. Šéf liganů je od té doby v terénu společně s ostatními a za kroky Ligy nese personální zodpovědnost. Éra drsného elitářství na ústředí značně polevila.

Donner byl na CuCaanu známý svými ethanolovými eskapádami. Jednou s partičkou kumpánů vystavěli obří věž ze sklenic, do které se Donner nechtěně zřítil. Ztratil tehdy díky pořezání dvě třetiny tělních tekutin, ale přežil.

V rozhovoru pro sub-kanál Kot-Agan Donner uvedl, že by rád jako svého nástupce v úřadě viděl Dogonta. Mimo snímače prý prohlásil, že Ligu opustí do několika Tu a vrátí se na CuCaan.


Aktuality:

4270 Tu - Po těžké nemoci zemřel liganor Donner, bylo mu 174 Tu. Agan se připravuje na celoplanetární smutek.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje