Coraabiana

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Byla jiná než ostatní. Nejvyšší z opačných, houževnatá a moudrá. Velká škoda, že ji moji předchůdci nakonec zabili. - Valigursai
(Coraabia Artist: Mathias Kollros)

Rasa: neživý - pravděpodobně Zomb

Domovský svět: Coraab

Éra: údajně okolo -30 000 Tu - -20 000 Tu


Mýtická patronka Coraabu, první a čestná členka tzv. Opačné Sedmičky. Její jméno se nedochovalo, mnoho yach-drogů se dodnes pře o tom, zda vůbec existovala. Údajně mělo jít o tzv. Zomb'Leekai (Buditelku Zombů), jež pomohla prvním Zombům na Coraabu opustit jejich večný spánek v zapečetěných ree. Podle některých starých opisů Ptharských min-logů tak Coraabiana učinila především proto, aby mohli příslušníci její rasy nerušeně ovládnout Coraab v dobách rozkolu a chaosu. Ať už tato Zombka žila nebo ne, jde bezesporu o jeden z kultovních symbolů pradávných neživých kultur. Bývá zobrazována s posvátným ohnivým okem Bo'Kee či stojící uprostřed tzv. Zomb'Toi - uceleného kruhu dalších významných Zombů jakými jsou např. Wohrra nebo Miniz.

Coraabiana prý již v pradávných dobách coraabské historie předpověděla příchod bytostí, které ve slepé žízni po pokladech, skrytých v útrobách Skládky, postupně zotročí nebo vyhladí všechny neživé. Tradicionalisté argumentují tím, že popis přesně sedí na Těžaře, kteří před více jak 4000 Tu přilétli na Coraab. Jiní říkají, že je příchod této zkázonosné rasy teprve očekáván.

Tzv. Teekaiský min-log, pocházející z nejsvětějšího písma Eenei, uvádí, že Coraabiana byla nakonec zahubena samotnými Zomby – spálili ji na popel neznámou zbraní. Údajně proto, že se jí báli pro její velkou moc. Jiní tvrdí, že se Zombové Coraabiany zbavili čistě ze závisti, jelikož prý byla tato Zombka coby jediný příslušník svého druhu schopná po scvrknutí do ree přežít navěky.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje