Garza

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Garza zanechala svou nesmazatelnou krvavou stopu v coraabské kultuře a stala se archetypem uměle stvořeného monstra, které se bezuzdně vymkne kontrole. Ani po třech miléniích nebyl její příběh zapomenut.
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: neživý - Garza

Domovský svět: Coraab

Éra: 961 Tu - 965 Tu


Garza byla nepodařeným experimentem lop-genetických inženýrů z talské kolonie Co-Tal a stejně jako mnoho jejich omylů na cestě za vytvořením vylepšených neživých dělníků tohoto tvora čekala terminační káď s bio-kyselinou. Garza však souhrou nedopatření unikla a ukryla se v opuštěné části kolonie. O několik Tolů později se v okolí začala objevovat první těla s proraženou lebkou a to byl počátek vraždění, které trvalo bezmála celý Gul. Neživý hybrid dlouho úspěšně unikal svým pronásledovatelům, ale pak se na Garzinu stopu dostal oddíl najatých lovců. Ti ji neúnavně štvali přes celou kolonii, dokud ji nezatlačili do uzavřené štoly, ze které nebylo úniku a kde také zrůda našla svůj konec. Během svého krátkého neživota Garza povraždila 21 Těžařů a přibližně 300 neživých dělníků.

Garza své oběti zabíjela úderem do hlavy svým obřím zobákem. Pozdější testy ukázaly, že kost tvořící mohutný klofan je jedním z nejtvrdších organických materiálů v Coraabii a Garza by jím díky svým extrémně silným krčním svalům dokázala prorazit lebku kategata. Testy také ukázaly, že Garza trpěla četnými degenerativními poruchami a i kdyby jí neodpravili najatí lovci, stěží by se dožila vyššího věku.

Lebku Garzy bylo možné spatřit mezi 3350 Tu4256 Tu ve stálé expozici coraabského muzea An-Waranh. Lebka však byla z muzea ukradena. O několik Tu později přichází khalfasská zbrojařská korporace FaRaG s extrémně ostrým materiálem určeným pro bojové čepele, který má nápadně podobné charakteristiky jako materiál Garziny lebky. V 4282 Tu coraabská vláda zbrojaře oficiálně obviňuje z krádeže."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje