Kruhová Lóže

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Bokoron - sídlo slavné Coraa'Boroa - Kruhové Lože
(Coraabia Artist: Noah Bradley)

V jazyce coraabish nazývaná Coraa'Boroa.

Popis

Kruhová Lóže byla po téměř dvou tisíciletích existence města prvním vládním orgánem v historii centropole, jenž byl legitimně zvolený všemi občany C'Ory bez ohledu na jejich původ, kmen, rod, rasu či náboženství.

Ustanovení první Kruhové Lóže je také první okamžik, kdy se na centropolitním řízení Coraabu podílí xeňáci.

Historie

Coraa'Boroa je založena 3901 Tu. Jde o efektivní a flexibilní orgán, který ihned po ustanovení přijímá ráznou doktrínu vedoucí k potlačení agrese znepřátelených Reddů. Důležitou otázkou je pro tzv. Boroisty také otázka rovnoprávnosti mezi kulturami a etniky. Zřízení Kruhové Lóže je citelným políčkem Těžařům, kteří měli dosud rozchodující vliv na chod civilizace. Složení první Kruhové Lóže je následující: 43% Těžařů, 29% neživých, 23% xeňáků, 4% Baelů, 1% umělá inteligence. Planetární záležitosti tak nyní probírá širší spektrum osobností a činitelů, což vede k významné demokratizaci coraabské společnosti.

Téměř třísetleté období, kdy ve slavném Bokoronském chrámovém komplexu zasedala Kruhová Lóže, bývá historiky označováno za jedno z nejsvobodomyslnějších období coraabské společnosti.

4186 Tu je Kruhová Lóže C'Ory za dodnes nejasných okolností rozpuštěna. Správa města se dostává do rukou jediného funkcionáře - guvernéra Zuly. Jeho krédem je posílení byrokracie a bezpečnosti města.

Organizace & členové

Počty členů Kruhové Lóže kolísaly mezi 50 - 80 Boroisty, jež tvořili tzv. Coraa'Taua (Vnější Kruh). Boroistům pak předsedala úzká skupina B'Wor (Mluvčí), semknutá v tzv. Coraa'Tuo (Vnitřní Kruh). Na těchto postech se vystřídala celá škála významných coraabských osobností.


Významní členové

Vnitřní Kruh (B'Woři)


Vnější Kruh Boroisté

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje