Zagrul

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Zagrul je společensky nejrychleji stoupajícím Zombem posledního století. Může za to také několik náhlých a dosud nevysvětlených odstoupení jeho rivalů z politického života.
(Coraabia Artist: Manuel Augusto Dischinger Moura)

Rasa: neživý - Zomb

Domovský svět: Coraab

Éra: 4158 Tu - současnost


Zagrulovo ree nalézají ve 4158 Tu pracovníci společnosti ToZanX. Událost procitnutí nejmladšího coraabského Zomba silně rezonuje v neživé společnosti, jelikož předem daný počet Zombů činí takovéto nálezy stále méně pravděpodobnými. Zagrul se projeví velmi oportunisticky a otevřeně kritizuje stav neživé komunity, což vzbudí zájem konsorcia Těch, jež Mají. Jelikož Zagrula omezuje jeho "mládí", musí se v prastaré komunitě prosadit cílevědomostí a bezohledností. Nabídku konsorcia přijímá a coby jejich člen rychle postupuje v zombské hierarchii. Stává se skrytým vykonavatelem vůle Dlouhověkých, jehož úlohou je politická a společenská likvidace nežádoucích subjektů, jež by mohly na zombské oligarchy vrhnout špatné světlo.

Zagrulovy ambice sahají vysoko. Aby se ve společnosti starých Zombů prosadil, učí se způsobům starších. Mluví výhradně v jazyce Zomb'Skaraa a v nepřítomnosti starých napodobuje jejich skřípavé frázování. Zagrul vystupuje jako ortodoxní obhájce starých tradic, což upevňuje jeho pozici, ze které smí soudit ostatní. Nejeden Ilokaj přišel o vše jen pro Zagrulovo pohrdavé "wrrka" (vinen).

Ve skutečnosti Zagrul většinou Zombů opovrhuje, především pak šílenci jako je Yansai. Namyšlenost Zombů a jejich odvrhování potenciálu krátkověkých "habba" včetně nižších neživých kmenů je Zagrulovi pro smích. Navenek nosí masku věrného, ale ve stínu plánuje a buduje základy nového impéria, kterému bude vládnout on sám. I proto je otevřený komukoliv, kdo mu bude věrně sloužit.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje