Lao

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Werdio

Domovský svět: Rad'Zaak

Éra: 4217 Tu - současnost


Bung Lao se původně živí jako námezdní galapka, létal s náklady zbraní na trase Khalfass - CuCaan. Když bylo třeba, sloužil jako kurýr citlivých informací či nájemný vrah určený k likvidaci vůdců znesvářených zločineckých frakcí. Léta praxe v drsném prostředí Xenozóny v něm vypěstovala nadprůměrné dovednosti, které se později staly vstupenkou do nejprestižnější organizace Coraabie. Některým liganům se zprvu nelíbilo, že mezi sebe přijímají provinčního přivandrovalce se značně nevybíravými způsoby, Lao ovšem brzy dokázal, že se na post nadplanetárního strážce pořádku více než hodí - ligan výborně zná všemožné pašerácké fígly a také ví, jak se zabedněnými zlosyny vycházet - sám byl donedávna tak trochu jedním z nich.

Lao si velice oblíbil pokročilé liganské technologie a vybavení, v některých věcech ale nadále zůstal prostým výplodem vzdálené Periferie. Jídlo jí zásadně rukama a hygienu provozuje jednou či dvakrát do měsíce. Kolegové si mnohdy stěžují na pronikavý zápach, linoucí se z jeho bojového obleku či pronikavé okázalé říhance, kterými je ligan pobaveně častuje.

Lao je členem Týmu 19, který asistuje při odhalování imigrantů na velkých přepravních korábech, přilétajících z dálných koutů Coraabie na centrální Agan. Říká se, že právě díky zásahům liganů dlouhodobě poklesla míra ilegálního přistěhovalectví o desítky procent. Počet nezákonně importovaných zbraní (pocházejících především z Khalfassu) se ovšem zpětinásobil.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje