Shaago

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Le-klach

Domovský svět: CuCaan

Éra: 4215 Tu - současnost


Shaago, známý také jako Tal Tanoora (Pán Arény), je dnes jedním s nejvýznamnějších so'khu na Coraabu. Jeho zápasnické centrum produkuje nejobávanější bojovníky ilegálního sportu Sokurr stejně jako brutálního Un-Nom-Paku, což je v C'Oře naprosté unikum. Tento xeňan se dostává na Coraab už v útlém věku a jeho jediným cílem je Sektor 4, známý vysokou koncentrací zápasnických center a arén. Shaago do svého centra angažuje pouze statné jedince většinou z řad Mono Dungů a Nom Dungů, se kterými má nejlepší zkušenosti při výcviku. Nejednou se stalo, že se při ohlášení zápasu soupeř všemožně snažil vyhnout boji jen proto, že cvičitelem jeho protivníka byl právě Shaago.

Největší konkurent Shaaga je známý mistr Sokurru z Xenozóny Bamaxil. Mezi těmito trenéry vládne obrovská rivalita. Oba totiž chtějí usednout na pomyslný trůn nejlepšího xeňanského sokurra Coraabu. Zápasy těchto dvou so'khu mají jednu zvláštnost, Shaago i Bamaxil proti sobě posílají výhradně bojovníky z Xenozóny, těmi jsou nejčastěji velDigové.

Shaago nedostal své přízvisko jen tak pro nic za nic. On sám kdysi bojoval v Sokurru. Titul Nu'Sok (Pravá bytost) mu utekl o jediný zápas, kdy pro těžké zranění levé končetiny musel ukončit svou kariéru bojovníka. To byl také důvod, proč se stal jedním z nejznámějších majitelů trenérského centra, kde předává své cenné zkušenosti."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje