Nugo

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Nosím již věky zahradou tohoto světa své ree. Nikdy bych ale nepomyslel, že mi bude některý z lop'teekaai tak blízký. - Radiokarbon
(Coraabia Artist: David Munoz Velazquez)

Rasa: neživý - Dung

Domovský svět: Coraab

Éra: Střední Skládka - současnost


Nugové patří mezi vývojově vyvinutější dungské podkmeny. Na rozdíl od Mono Dungů jsou Nugové poměrně kultivovaní a lze s nimi dokonce navázat jednoduchý dialog. I proto se stali oblíbenými společníky Zombů. Tito Dungové se vyskytují většinou v periferních oblastech Coraabu jako Wa'Ghra či Moi'Nu. Mají obrovskou sílu, a pokud se dostanou do nějaké potyčky, změní se v nelítostné zabijáky. To je jeden z důvodů, proč dnes jejich služby vyhledává velké množství skládkokopů. Hlavním důvodem je ochrana před hypomory, kterých je v těchto oblastech požehnané množství a napadají prakticky vše, co se pohne. Pokud se sejde větší skupinka Nugů, dokáží bránit svého pána propracovanou a smrtící taktikou. Takový komfort si ovšem mohou dovolit jen ti nejmovitější coraabští dobrodruzi.

Nugové mají slabinu oproti ostatním podkmenům a tou je jejich méně odolná tělesná schránka. Proto si tito Dungové ve většině případů opatřují exoskelet, se kterým jsou lépe chráněni před smrtící radioaktivitou. Jako zbraň nejčastěji používají kopí s corabitovým hrotem. V rukách Nuga se tato zbraň stává skutečně vražedným nástrojem. Byl zaznamenán případ, kdy bylo Nugem na kopí nabodnuto naráz i pět hypomorů.

Kolují zvěsti, že služby Nugů kdysi využíval i nejproslulejší skládkokop Coraabu Radiokarbon. Po Periferii s ním údajně cestovala skupina čítající až tucet členů. Jeden Nugo prý zachránil Radiokarbona třikrát od jisté smrti. Zomb mu byl natolik vděčný, že ho dokonce velkoryse oslovoval karru (přítel). Tento šlechetný Dung nakonec našel smrt v pařátech hypomora krátce před skonáním samotného Radiokarbona.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje