Red-bot

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Red-bot - tedy jeho pozdější, bojová verze řady G°110, jež v určitou dobu figurovala v diverzních akcích, prováděných na coraabském území.
(Coraabia Artist: Steve Hamilton)

Rasa: umělá inteligence

Domovský svět: We'Rd

Éra: první série údajně vyrobena okolo 3770 Tu


První setkání Coraabianů s Reddy neproběhlo na We'Rdu. Rudí na Coraabu ve skutečnosti operovali celé desítky Tu před příletem svých flotil. Jejich autonomní jednotky si obstaraly všechna potřebná povolení k pobytu a nikdo se nad tím v celé té záplavě ras a entit nepozastavil. Samotnému útoku tak v poklidu předcházelo dlouhé období rafinované špionáže. Reddi nebyli ozbrojení, chovali se slušně a jejich interware jim umožnil stát se v coraabské centropoli plnohodnotnými občany. Absurdita zašla až tak daleko, že někteří Reddi dokonce získali nabídku čestného c'orského občanství. Problémem byla jejich falešná identita - všichni je po celou dobu mylně považovali za khoptidiánské misionáře.

Red-boti skutečně nebyli ozbrojení. Krátce po vypuknutí konfliktu ale Coraabiané s hrůzou zjistili, že jeden Red-bot je schopen z torza druhého Red-bota sestavit během několika desítek vteřin ruční difuzor, stříkající do okolí silný koncentrát bio-kyseliny. Zbraň byla v hustě zastavěných centrálních Sektorech až brutálně efektivní.

Bio-kyselina 9-KUUL má unikátní vlastnost - dokáže rozleptat organismy s určitým chemickým složením. Na dálku lze dokonce překalibrovat pomocí vhodného aktivátoru. Jediná dvojice Red-botů tak dokázala na okolních tvorech či budovách při dobrém odhadu jejich chemického složení napáchat fatální škody.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje