Rudý kolos

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Rudý kolos váží až 600 tun a disponuje širokým arzenálem reddské bojové techniky určené především pro konfrontaci s pozemními cíli.
(Coraabia Artist: Slawomir Maniak)

Rasa: umělá inteligence

Domovský svět: We'Rd

Éra: první série vyrobena okolo 3850 Tu


Série bitevních samohybných jednotek WOG°1800R známá jako Rudý kolos měla být vlajkovou lodí pozemních sil Reddů, se kterými plánovali obsadit Coraab a jeho naleziště vzácných surovin. Coraabský jaderný protiútok přišel nečekaně a Rudé velení muselo na dlouhá léta přeorientovat svou strategii i strojovou výrobu - přímý vojenský útok proti Coraabu byl odložen na neurčito. S tím odzvonilo i další výrobě Rudých kolosů - titánským kráčejícím strojům schopným rozsévat smrt všude okolo sebe. Byly nahrazeny levnějšími a kompaktnějšími sériemi Destro a Omega, které se mnohem více hodily pro menší diverzní akce, kterými nyní Rudé velení bojuje proti svým organickým nepřátelům.

Rudé kolosy nebyly na bojiště posílány v útočných svazech, každý ze strojů měl totiž zabudovaný malý vodíkový reaktor, který bylo možné v případě nevratného poškození v boji na dálku odpálit. Tyto kráčející bomby pak musely útočit ve velkých rozestupech bez širší podpory pěchoty. To je činilo značně neflexibilními, což postupně vedlo k zastavení jejich výroby.

Policejní boter Pozink kdysi ve snaze zachránit Sektor 4 před útoky xenofobně naladěného davu hacknul jednotku Rudého kolosu, jež byla vystavena v nedalekém technickém muzeu a uvedl ji do chodu. Obří stroj během Omu lynčující dav rozehnal, záhy mu ale vypověděla službu řídící jednotka a svým okázalým pádem rozmetal na kusy nově zrekonstruovanou sektorovou radnici.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje