Ruka

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Werdio

Domovský svět: Khoma, Kosmopolitní světy

Éra: 4209 Tu - 4284 Tu


Původním jménem Koh 7-Men-El. Ruka je nejmladším synem Bur 0-Men-Ela, správce jednoho z velkých průmyslových komplexů těžebního světa Khoma. Ambiciózní Werdio odmalička tráví veškerý volný čas zavřený v boterské dílně, kde pracuje na všemožných vylepšeních interwaru otcových strojů, projevuje mimořádný talent v široké škále technických disciplín. Po Burově smrti podstupuje svou část rodinného podniku starším sourozencům, kteří jej na oplátku vyplácí štědrou sumou. Koh téměř veškerý získaný Xot investuje do pokročilé kyborgizace svého těla, na kterém již sám dříve s oblibou prováděl četné experimenty a vylepšení. V 4234 Tu se vydává na Agan splnit si svůj odvěký sen. Tím není nic menšího než vstoupit do síní Agady a stát se slovutným liganem.

Ruka se do Ligy dostane až na třetí pokus v 4245 Tu. Svou typickou přezdívku získává díky vlastnoručně vyrobené končetině, jež tvoří jeho primární zbraň. Ruka je schopen pouhým dotykem zcela paralyzovat mnohonásobně většího tvora než je on sám. Může díky ní telekineticky manipulovat s předměty, při správné kalibraci je schopen provádět i pokročilé lékařské zákroky.

Velkou nevýhodou Rukovy ultimátní zbraně je její závratná energetická náročnost. Většinu prostředků tak spolyká právě nákup tri-burotenových palivových článků, které si musí Ruka nechat složitě dovážet ze vzdálené Xenozóny. Jelikož mu nedávno Liga tyto pravidelné vícenáklady dramaticky seškrtala, Ruka musí jejich pořizování z velké části dotovat z vlastních prostředků.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje