Sjušst

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Sjušst miloval neenergetické zbraně a v obratnosti s nimi se mu nikdo nevyrovnal. S oblibou protivníky překvapoval užíváním corabitových žlebových ostří, se kterými (a proti kterým) už nikdo po tisíce Tu neuměl bojovat.
(Coraabia Artist: PumpkinPie)

Rasa: neživý - Zomb

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo -10500 Tu - -7707 Tu


Závěr Watského min-logu popisuje Sjušsta jako manipulativního ego-maniaka, zdatného bojovníka, ale i překvapivě obratného politika. Prastarý vládce nastoupil coby historicky první Zomb do čela wigitsko-ilokajského neživého státu. Jeho funkční období bývá dějepisci označováno jako tzv. Jezerní věk Zombů, tedy období, kdy byli Zombové nadřazeni svým mocnějším wigitským bratřím. Mocenská situace Sjušstovi přála a umožnila mu na dlouhá staletí spravovat superříši Kao-Paga - stačilo vždy jen zařídit, aby si mocní Wigitové šli po krku navzájem a nedokázali se proti němu sjednotit. Když už však nešlo konflikt odvrátit, Sjušst neotálel. Jeho vyvražďovací komanda, známá jako Yu'ngeei (Požírači tváří), za něj podobné situace ve vší diskrétnosti vyřešila.

Věky upevňovaná pozice svrchovaného vládce se však po čase otřásá v základech. Sjušst nese velmi nelibě, kdykoliv se některá z jeho zombských figurek zbaběle scvrkne do svého ree. V -8020 Tu vydává odvážnou rezoluci zakazující užívání ree všem Dlouhověkým v říši. To vyústí v hromadný exodus stovek Zombů, kteří jeho rozhodnutí považují za holé šílenství.

Krizová situace vypukne v okamžiku, kdy se Sjušst při tradičním ceremoniálním ponoření do radioaktivního jezera prohlásí za přímého nástupce samotného Wat-Pagana. Wigity tato arogance natolik pobouří, že odzbrojeného Sjušsta ihned napadnou. Jejich hněv nezastaví ani opožděný zásah komand Yu'ngeei. Zombský vladař je rozsekán na kusy a jeho ostatky odeslány na dlouhou pouť na dno jezera.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje