Wat-Pagan

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Mohl by být tajemstvími opředený Wat-Pagan jedním z prastarých Ptharů z Šerých kultur, samotných tvůrců neživého kmene?
(Coraabia Artist: Danik Yaroslav Tomyn)

Rasa: neživý - mýtický tvor

Domovský svět: Coraab

Éra: ? - okolo -9000 Tu


V Knize Mas se píše, že první neživá říše povstala z rukou pramocné neživé bytosti, bájného Wat Pagana. Ve watském min-logu se doslova píše, že ""Věčná bytost vystoupila z posvátných vod a ti, kdož zde pobývali, stali se jejími"". Takto se podle Raabdwových současníků měla zrodit bájná říše Kao-Paga v čele s Wat-Paganem, prvním z Prvních. Autoři v textech Wat-Pagana označují jako Wigitu, i když je možné že se jedná o chybu překladu a citace ""je (jedním) z nás"" byla zamýšlena jinak. Wat-Pagan prý vládnul mocí nad veškerou hmotou a říši svých poddaných budoval i měnil pouhou myšlenkou. Bylo psáno, že jej nelze žádným způsobem zabít, protože hmota, ze které byl stvořen, je zcela netečná k okolí a právě proto absolutně ovlivňující vše ostatní.

Wat-Pagan špatně snášel přítomnost Zombů ve své říši. Mocné Zombce Wwhotě trvalo celá staletí trpělivě předstírané péče o národ Ilokajů, než jí Wat-Pagan dovolil objevit se mu na dohled. Nakonec však byla Wwhota přijata a byla i přítomna okamžiku, kdy Wat-Pagan vynesl nad hladinu jezera Wat-Pagae svůj skrytý palác. Titánská stavba prý pojala statisíce věrných a vznášela se těsně nad hladinou jezera.

V paláci byla podle pověsti uložena relikvie známá jako Wag - zřejmě ptharské qanu, obsahující nezměrné vědění. Wwhota neprahne po ničem jiném než spojit se s Wag a převzít moc nad jezerní říší. Do cesty se jí postaví vysoký zombský hodnostář Kowee, který o všem Wat-Pagana informuje. Neživý vládce se rozzlobí, Wwhotu zabije a navždy se ponoří i se svým palácem do radioaktivních hlubin jezera Wat-Pagae.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje