Sol Xeta

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Baahru

Domovský svět: WaalkWak

Éra: 4235 Tu - současnost


Xetin život je před jejím vstupem do kasty Sol obestřen tajemstvím. Ví se pouze to, že ji v 4253 Tu přivedl samotný Sol Mon, se kterým dodnes udržuje nadstandartní vztahy. Sol Xeta pracuje v utajení u boterského cechu 100-son pod pseudonymem Leua Ataxa jako kontrolorka výroby - také díky ní drží boterské cechy kasty Sol krok s prvotřídními waalkwackými botery. Xeta si dává dobrý pozor, aby na její osobu nepadlo při vynášení citlivých informací sebemenší podezření. Ve své roli je natolik přesvědčivá, že se jí dostane pochvaly od samotného cechmistra Kwa-Sokkka. Díky němu získává povolení k exkurzi na vzdálený Coraab, kde pomáhá místním kopům odhalit sabotéry, kteří úmyslně pouštějí do prodeje špatně naprogramované boty.

Sol Xeta se zdržuje převážně ve vodě. Zatopené megapole Waalku jsou pro ni ideálním místem k životu. Mimo vodní prostředí se pohybuje se speciálně upraveným dýchacím přístrojem a s brýlemi či čočkami na očích, které udržují potřebnou vlhkost. Kastovní inženýři dovedli její vybavení k naprosté dokonalosti a Xeta díky němu bez problémů ustává i náročný pobyt v coraabském prostředí.

Sol Xeta měla v minulosti milostný poměr s krunarským diplomatem jménem Yptak. Po jeho zatčení se v 4263 Tu dozvídá, že jde o jakéhosi Kilimanha, yttorského pašeráka zbraní. Xeta se cítí zrazena a svou přímluvou u Sol Wukka nakonec zařídí, aby byli všichni krunarští diplomaté z WaalkWaku vyhoštěni. Obskurní románek nesourodého páru tak paradoxně prohloubí napjaté vztahy obou světů.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje