Umbu

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Už jen pohled na ně zabíjí mé pečlivě pěstěné mozkové buňky. - Cefal
(Coraabia Artist: Misael Barbosa)

Rasa: neživý - Dung

Domovský svět: Coraab

Éra: Svrchní Skládka - současnost


Druh Umbu patří mezi nižší dungské podkmeny. Tito Dungové obývají hlavně káďové slumy v C'Oře. Jejich chování je velice primitivní a k vyvolání rvačky jim stačí zanedbatelný podnět. Dostat se do křížku s Umbuem je zárukou odvozu do felčarky. Umbuové jsou velmi agresivní a jakákoliv nepatřičná narážka je přivádí do nepříčetnosti. Umbuové se podle prastaré dohody nesmí účastnit slavného Un-Nom-Paku. Díky tomu se cítí dlouhodobě utlačovaní, na válčiště ovšem stejně chodí alespoň do fanouškovských bojových křídel s Těžaři a xeňáky. Přesto není neobvyklé, že při Bu-Paku dokáže početná skupina Umbuů strhnout vítězství na stranu dosud prohrávajícího vrhu. Největší fanouškovskou základnu Umbuů má tradičně vrh Kádě Rekrmič.

Nevýhoda Umbuů je jejich slabá imunita. Z dungských podkmenů jsou nejčastěji napadáni meta-parazity. Navíc čtyřicet procent jejich populace trpí tzv. kwabou. Tato plíseň napadá jejich vnitřní orgány a způsobuje jim záchvaty, při kterých jsou schopni se požrat navzájem. Pokud se tato choroba projevuje u Dunga ihned po vylezení z reprodukční kádě, je okamžitě a nemilosrdně zrecyklován.

Pravidelnými návštěvníky zápasů vrhu Kádě Rekrmič je skupina Umbuů, jež si říká BU-krmič. Kádě získaly nejeden titul právě díky těmto odhodlaným provokatérům, kteří ve střední a vrcholné fázi Un-Nom-Paku na tribunách předváděli neuvěřitelné výkony. Nomové delší dobu uvažují o zahrnutí podkmene Umbu do základní formace vrhu. Samotný Mugu prohlásil, že by několik radikálních Umbuů okamžitě přijal.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje