Zubei

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
I přes svůj animální vzhled disponoval Zubei určitou inteligencí, díky které účinně komunikoval s okolní hmotou Xa.
(Coraabia Artist: Scrybe)

Rasa: Daemon

Domovský svět: Grannok

Éra: 3130 Tu - 3232 Tu


Za časů mírumilovné vlády Hwaranga opustil lůno hmoty Xa i nižší daemon zvaný Zubei. Zprvu byl jako zvíře, hltal odpadky a mršiny, toulal se krajinou Grannoku a postupně se učil věcem kolem sebe. Když narazil na jiné daemony, vyhnul se jim velikým obloukem, tolik se svých bratří bál. Jednoho dne se ale dostal do pasti – obklíčila jej skupina xenolovců, kteří se ho chystali bez skrupulí zabít. Zubei v návalu paniky sáhl svou myslí pod povrch a přivolal si na pomoc síly matky Xa. Hmota se vynořila jakoby odnikud a agresory rozprášila po okolí. Tehdy daemon poprvé objevil své mimořádné schopnosti. Do své smrti pak neopustil teritoria rodné hmoty, jelikož se bez její přítomnosti pod sebou cítil zranitelný.

Zubei používal hmotu Xa i k sehnání obživy. S její pomocí vytlačil na povrch mastné kollaxidové červy, kteří se zavrtávali do hlubokých skládkových nor a prakticky nešli ulovit. Jednou se jimi Zubei přecpal natolik, že mu praskl jeden z trávicích měchů. Nebýt parazitního lišejníku rodu Xeaktolodda, který mu ránu neprodleně zalepil, daemon by na místě pošel.

Daemon Zubei nakonec nalezl svůj osud poblíž těžebního vortexu Hazzk, který na hranicích území zasažených hmotou Xa načerno zřídil státní těžební podnik vzdáleného Čtvrtého Miiwského Impéria. Patrola žoldnéřských Solů jej stihla díky důkladnému scanu okolí lokalizovat a zneškodnit přesným zásahem velkorážního yun-thoriového projektilu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje