Bar-Khet

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: umělá inteligence

Domovský svět: We'Rd

Éra: ? - současnost


Reddská kráčející artilérie známá pod výrobními čísly KHE°200 a KHE°220 poprvé demonstrovala svou sílu během diverzní akce v 3917 Tu. Tehdy Reddi na Coraab vysílají několik útočných svazů ve snaze obsadit periferní oblasti C'Ory. Akce ovšem není příliš úspěšná a InSbor invazní jednotky rozpráší. Destrukci náhodou přežije jediné kráčející dělo, které se díky zásahu ostřelovače a následné poruše interware přepne do autonomního módu a namísto zapojení do frontálního útoku mizí v rozsáhlých oblastech Periferie. Tak vznikla pověst o Barra'Kheetai, toulavém chrliči smrti, jež se zde čas od času objevuje. Tento Bar-Khet je tak dnes pravděpodobně jediným funkčním reddským strojem na Coraabu, za jeho nalezení tedy úřady nabízejí vysokou odměnu.

Lovci senzací se dodnes dohadují o tom, jestli Bar-Khetovi díky poškozenému interwaru funguje jeho primární zbraň, obávané stratosférické dělo YP-55-51R s účinným dostřelem mnoha desítek kilometrů. V oblastech Periferie byly několikrát zaznamenány události s velmi vysokým výdejem energie, vždy se ale nakonec prokázalo, že šlo o kovovou bouři, skládkový výron nebo požár.

Nefunkční torzo Bar-Kheta bylo ve skutečnosti v Periferii nalezeno již okolo 4091 Tu. Ilokaj jménem Čad jej vytáhl z močálu a za směšný peníz prodal uufthakanským boterům. Ti Bar-Kheta opraví do provozuschopného stavu a začnou jej využívat na obranu svých kupeckých kolonií. Před zraky cizinců ovšem Uufthakané vlastnictví reddské bojové jednotky úzkostlivě tají.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje