Gamoa

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Gamoovou oblíbenou cvičnou zbraní je moderní verze energetické extenzní čepele typu Di-Khrei.
(Coraabia Artist: Yvan Quinet)

Rasa: Mogra

Domovský svět: Kogan, Kosmopolitní světy

Éra: 4220 Tu - současnost


Historicky nejmladší liganský velitel Týmu 5 se k Lize dostal víceméně náhodou. Jeho rodiče se podobně jako statisíce dalších koganských občanů po mykoizaci Meuga přestěhovali na Agan ve strachu z toho, že jejich svět je další na řadě. Mladý Gamoa si zde našel nové přátele, se kterými snil o cestování mezi rozličnými světy. Jednoho dne ovšem došlo k nehodě, při které uhořel jeho nejlepší kamarád. Gamoa se s jeho smrtí smiřoval jen těžko, často trpěl nočními můrami, ve kterých sám čelil rozběsněnému živlu. Ve strachu z podobného osudu tak začal postupně kyborgizovat své tělo. Za nové modifikace byl schopný utratit všechen Xot, který vydělal. Potřeba dokončit dílo jej zavedla až do náborového střediska Ligy. Do jejích služeb Gamoa vstupuje 4254 Tu.

Úplné kyborgizace nakonec Gamoa nedosáhne. Nechce si upřít určité tělesné požitky, kterých se mu dostává s ligany jako Tokara či Eneda. Fóbie ze zranitelnosti tělesných tkání odeznějí a klíčové tělesné orgány si nakonec Gamoa ponechá. S Ibarem Ratanem často trénuje měsíční E-ke, zdokonaluje se v boji na blízko. Od smrti Kassia nikdo nedokáže ovládat extenzní zbraně jako on.

Po zmizení Tokary na Sheren-Ssa se Gamoa rozhodne svou ex-milenku hledat na vlastní pěst. Stopy jej dovedou až k teroristické buňce Bai'ala. Gamoa o této Tokařině zradě nikomu neřekne, přesto se cítí podvedený. Krize vyúsťuje ve střet s Pom Karrem, šéfem Bai'aly a Tokařiným novopečeným manželem. V následném souboji jej Gamoa zabije, čímž zoufalou Tokaru navždy ztratí.


Aktuality:

4270 Tu - Gamoa se stává liganorem. Mograda těsnou většinou zvolila nejmladšího liganora v historii úřadu.

4276 Tu - Gamoa byl během návštěvy šinské centropole Uiro potřísněn nebezpečnou chemikálií, uvedl kosmopolitní sub-kanál Kot-Agan. Včasný zásah jednoho z liganů jej však údajně zachránil před smrtí.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje